Дитина у довкіллі
Конспект
заняття по ознайомленню з природою для дітей 4-го року життя
Вихователь: Тендітникова О.В.
ТЕМА: Клуб
юних екологів
МЕТА:
- вчити дітей відстоювати свою точку зору в рішенні винахідницьких завдань (за допомогою методики ТРВЗ);
- сприяти розвитку пізнавальної активності,
розширюючи знання дітей про
птахів;
- удосконалювати вміння дітей граматично
правильно будувати своє мовлення,
відповідати
на питання повними реченнями, слухати і розуміти інструкції до ігор
- закріпити вміння дітей радіти спілкуванню з
природним довкіллям, емоційно
реагувати
на спів пташок, впізнавати їх за голосом;
- викликати у дітей бажання проявити творчість
у роботі під час конструювання
годівниць
для птахів;
- формувати у дітей самостійність, відповідальність,
ініціативність;
- розвивати слухову та зорову увагу, пам'ять,
зв’язне мовлення;
виховувати любов до
природи, турботливе ставлення до птахів
МАТЕРІАЛ:
мультимедійний проектор, музичний супровід, слайдфільм, матеріал для ручної праці: папір, пляшки,
покидьковий матеріал, проволока, дерев'яний брус.
Хід
заняття:
I. Організаційний момент:
- Діти, мені дуже приємно бачити всіх вас у
клубі « Юних екологів». Давайте пригадаємо, про що йшла розмова на першому
засіданні? (мультимедійний запис «Звуки лісу»;відповіді дітей: мова йшла про
тварин).
- Звичайно, мені приємно, що ви це пам'ятаєте.
Хочете дізнатися, про кого ми будемо говорити сьогодні?(відповіді дітей).
II. Мотиваційна частина:
(мультимедійний
запис «Голоси птахів»)
- Так, це співають птахи.Саме про них у нас
піде мова сьогодні.Адже птахи - наші друзі. Сьогодні ми дізнаємось про життя
птахів більше.
Гра
« Перелітні - зимуючі птахи»
III. Інформаційно - репродуктивна частина
1.На
екрані з’являється сова.
-
Що це за птах? Ви впізнали її (сова повідомляє дітям свою скаргу на людей)
«Ой,
не люблять мене люди. Голос мій не подобається їм, і очі, кажуть, що в мене не
гарні. Вважають, що я віщую горе. А чи так це? Якби не я, дехто сидів би без
хліба.Тож добре поміркуйте, чи ображати мене, чи поважати треба?»
- Діти, як ви вважаєте, чи насправді сова не
гарна, і очі в неї завеликі?
- Для чого їй великі очі? (відповіді дітей)
- Чому сова каже, що без неї ми сиділи б без
хліба? (Відповіді дітей)
- А щоб підняти їй настрій, давайте її
розвеселимо. Пограємо в гру «Так чи ні».
(якщо
діти згодні з тим, що каже педагог, вони підстрибують, плескають в долоні,
а
якщо не згодні - присідають)
1. Сорока - це птах, який відлітає у вирій;
2. Сова - нічний птах;
3. Снігур боїться холоду;
4. Зозуля підкидає яйца в чужі гнізда;
5. Ворона ховає дзьоб під крило - до
похолодання;
6. Шпак - один із ранніх птахів ( весняних
гостей);
7. Дятел дуже гарно співає;
8. Де багато пташок, там нема комашок.
2. На екрані з'являється фото дятла.
- Хто це? Ви впізнали його? Зараз ми
дізнаємось, на що скаржиться дятел?
«Мене
не люблять за те, що я сильно стукаю, а ще говорять, що я псую дерева і
тим
знущаюся з природи. Та хіба це так?»
- Чому дятел стукає по деревах?( відповіді
дітей)
- То що, він псує дерева?( відповіді дітей)
- Як ми називаємо цього птаха? (відповіді
дітей)
- Для того, щоб дятел ніколи більше не
скаржився на людей, ми йому розкажемо,
що
треба любити і кого треба боятися.
Д/З
« Хто що любить і чого боїться?» ( на екрані з*являються картинки із
зображенням
певних предметів. Діти розповідають:
- Це годівничка, вона дуже потрібна птахам
взимку;
- Це кіт, птахи бояться котів;
- Це комахи. Деякі птахи полюбляють їх їсти;
- Це будинок. Птахи часто в'ють гнізда під
дахами будинків;
- Це хлопчик (залежно від того, як він поводиться,
йог бояться чи люблять
птахи).
3. На
екрані з'являється синичка.
- Як називається ця пташка? Чому ви так
думаєте? (відповіді дітей)
- Давайте послухаємо на що вона скаржиться:
«Я
- віддана пташка своїй землі, ніколи не відлітаю в теплі краї, залишаюсь на
зиму в рідному краю. Але взимку мені холодно, нічого їсти … Допоможітьмені,
будь ласка!»
-
Діти, щоб допомогти синичці, я пропоную вам на мить перевтілитись на пташку.
(діти
одягають шапочки синичок)
Гра
– перевтілення «Я - птах» (ТРВЗ)
Бесіда
вихователя з дітками - «пташками»:
- Пташко, як тебе звати? (я синичка)
- Де твій дім, синичко?(в лісі, на дереві)
- Як називається твій будинок? (гніздо)
- Що ти полюбляєш їсти? (комашок, насіння,
личинок)
- Що вмієш робити? (літати, співати, стрибати)
- Як називається твої руки? (крила)
- Що в тебе замість ротика? (дзьоб)
IV.
Аналітична частина:
- То як, сподобалось вам бути
пташкою?(відповіді дітей)
- Як ви відчували себе в ролі пташки?
- Всі скарги ми розглянули, чи задоволені
залишилися пташки?
- Як ми з вами допомагаємо пташкам?
- Тож давайте ми з вами виготовимо для птахів
нові годівнички.
Ручна
праця: виготовлення годівничок ( з паперу, пляшок, покидькового матеріалу)
Доволі гарна інформація, корисна для батьків і для самих дітей, адже ми повинні дбати про птахів) викладач молодець
ВідповістиВидалитиДоволі гарна інформація, корисна для батьків і для самих дітей, адже ми повинні дбати про птахів) викладач молодець
ВідповістиВидалити