Конспект узагальнюючої бесіди з природи
Тема:
«Що нам осінь принесла?»
Мета: Закріпити
і розширити уявлення дітей про сезонні зміни у природі восени, кольори
осені. Конкретизувати й узагальнити уявлення дітей про овочі, фрукти,
ягоди. Закріпити знання назв та характерних ознак 6-8 найбільш поширених видів
овочів, 4-5 видів плодоягідних культур.
Розрізняти
овочі за вершками та коренеплодами. Збагатити словник дітей
словами-порівняннями, образними словами. Вчити дітей класифікувати дари
осені за певною ознакою, користуватися узагальнюючими словами: овочі,
фрукти, ягоди. Закріпити правила безпечної поведінки в лісі, в саду.
Виховувати любов та інтерес до природи.
Матеріал: демонстраційний
– картини «Осінь», «Сад», «Город»; муляжі овочів та фруктів; роздатковий –
картки для гри «Що зайве?».
Хід заняття:
Вихователь. Діти,
яка зараз пора року? (Вихователь заносить ляльку-осінь).
Вихователь. Хто
до нас зайшов у гості? Давайте привітаємось. Запрошуємо осінь погостювати у
нас. А я хочу розповісти дуже цікаву легенду про осінь.
Вихователь
розповідає легенду.
За
легендою Осінь – старша дочка Сонця. Вона останньою залишила
батьківський
дім і стала на Землі четвертою порою року. Посилаючи Осінь на Землю, Сонце
сказало їй:
- Забирай все моє
багатство. Я віддаю тобі все своє золото. Будь щедрою. Віддавай своє
багатство людям і вони полюблять тебе.
Вихователь. Чи
виконує осінь наказ Сонця? Чи любимо ми осінь? За що?
Дидактична
вправа «Осінь яка?» (діти називають: щедра, багата, різнобарвна, золота,
дощова…).
Вихователь. Бачите,
які чудові слова характеризують пору року осінь.
У
легенді говориться, щоб осінь все своє багатство віддавала людям. Давайте
поміркуємо, чи виконує Осінь наказ Сонця. Осінь нас запрошує у подорож до лісу.
(Вихователь
вивішує картину «Ліс»).
–
Який ліс зображено на картині ?
–
Які дерева восени? Які листочки восени?
–
Які дари Осені ми можемо знайти в лісі ?
– А
зараз назвіть всі кольори осені.
Вихователь. Як
ви бачите, осінь все своє багатство віддала природі і тому ми її називаємо
якою? Давайте, діти, пригадаємо як потрібно поводитись в лісі щоб не завдати
шкоди ні собі, ні природі.
А
тепер Осінь запрошує нас у сад (вивішується картина «Сад»).
Вихователь. Розгляньте
картину і назвіть що принесла Осінь до саду.
Як називається все це одним словом? Зверніть увагу на фрукти, які розташовані
по краях картини. Роздивились? А тепер до вас таке завдання :
- Які з цих
фруктів не ростуть у наших садах?
- Які із ягід
ростуть у нашому саду?
- Які фрукти
ростуть у нашому саду?
Ось
це все багатство принесла Осінь до нас у сад.
Вихователь. Пригадаємо,
що потрібно зробити щоб фрукти були корисними для нас і не принесли шкоду
нашому здоров’ю.
Вихователь. А
зараз Осінь запрошує нас у город. (Вивішати картину «Город»). Уважно
розгляньте картину і скажіть :
– Що
росте на городі?
– Як
назвати все це одним словом?
–
Які овочі ростуть у землі?
–
Які над землею?
Вихователь. Ось
і закінчилась наша подорож. Ми переконалися, що Осінь виконує наказ Сонця і
кожного року дарує людям щедрий урожай. Зараз ми ще покажемо
осені які ми кмітливі, розумні…
Завдання
«Закінчи речення»:
1.
Яблука, груші, сливи,
черешні, абрикос це – (фрукти).
2.
Картопля, капуста,
помідор, огірок, часник це – (овочі).
3.
Суниця, малина,
смородина, порічки це – (ягоди).
Вихователь. У
мене в руках ланцюжок дарів Осені. Завдання до вас визначити і сказати :
– Що
тут солодке?
– Що
тут гірке?
– Що
тут кисле?
– Що
тут соковите?
– Що
тут довге?
– Що
тут кругле?
– Що
тут корисне?
Дидактична
гра «Впізнай за смаком» (діти закривають очі, вихователь дає їм шматочок
овоча або фрукта, діти впізнають їх за смаком і називають).
Вихователь. Осені
дуже сподобалось у нас на занятті, сподобались наші ігри, ваші знання. Але вона
повинна йти далі бо скоро – яка пора року? Вона прощається з вами. До
побачення!
Коментарі
Дописати коментар