Конспект заняття по ОЗНАЙОМЛЕННЮ ІЗ ПРИРОДНІМ ДОВКІЛЛЯМ за темою «ВІД НАСІНИНКИ ДО РОСЛИНКИ»

Автор розробки: Тендітникова Олена Володимирівна
Мета: ознайомити дітей з ґрунтом як середовищем росту рослин ; закріпити ознаки та властивості ґрунту; формувати уявлення про землю як символ достатку, сили; розвивати пізнавальну активність, зв’язне мовлення; виховувати дбайливе ставлення до землі , любов до праці.
Обладнання і матеріали : ілюстрації , ємкість з землею, вода .
                                   Хід заняття:
Психогімнастика «м’якенька ковдра»
Читання вірша Пентюк Ганна «Дивосвіт»
Дивосвіт, дивосвіт…
Хто придумав оцей світ?
Землю красну отаку
У земному вінку,
Всі ці квіти і ліси,
І пташині голоси?
Ліс, і ріки, і поля –
Це ж усе моя земля .
(Заходить дівчина в костюмі «Земля»)
Земля :   Ось, малята, вам
              Часточка моя ,
               Засівайте насінинки
               Хай ростуть кругом рослинки.
(Дівчина передає дітям ємкість з землею)
- Діти, земля – це мати, символ багатства, достатку. Рідна земля – символ сили, що її черпає борець за рідний край .
Завдяки щедрості матінки - землі  існує людство. Земля дарує врожай, але за умови, що люди піклуються про неї,  обробляють .
Дослід з ґрунтом «Постіль для насіння»
Земля – назва нашої планети. Земля – середовище для росту рослини .
 (В ємкості ґрунт – з’ясовуємо який він (сухий чи вологий)
Щоб насінинку висіяти , треба його зволожити( полити ).
Від насінинки до рослинки
Посадили насінинки
У пухку землицю
Полили ми насінинку
Теплою водицею
Приказали: виростайте, наші огірочки
Хай на підвіконні з» являться росточки.
Не пройшло і тижня ,як на світ з’явились
І малята наші на вас подивились.
Відбулося диво - з малої насінини, крізь
Земельку до сонечка потяглись рослини
Виростайте огірочки, ми про вас подбаємо
Прийде час і з підвіконня врожай по збираємо! (Слова - автора)
Дидактична вправа «Скажи, який?»
Мета: закріпити властивості,ознаки ґрунту,ввести в активний словник прикметники : (чорний , вологий ,пухкий, родючий )
Фізкультхвилинка « А ми жито сіяли»
Дидактична гра «Чим обробляється земля ?»
Мета :закріпити назви знарядь праці для обробки ґрунту

Підсумок

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу