Конспект узагальнюючої бесіди з природи Тема: «Що нам осінь принесла?» Мета: Закріпити і розширити уявлення дітей про сезонні зміни у природі восени, кольори осені. Конкретизувати й узагальнити уявлення дітей про овочі, фрукти, ягоди. Закріпити знання назв та характерних ознак 6-8 найбільш поширених видів овочів, 4-5 видів плодоягідних культур. Розрізняти овочі за вершками та коренеплодами. Збагатити словник дітей словами-порівняннями, образними словами. Вчити дітей класифікувати дари осені за певною ознакою, користуватися узагальнюючими словами: овочі, фрукти, ягоди. Закріпити правила безпечної поведінки в лісі, в саду. Виховувати любов та інтерес до природи. Матеріал: демонстраційний – картини «Осінь», «Сад», «Город»; муляжі овочів та фруктів; роздатковий – картки для гри «Що зайве?». Хід заняття: Вихователь. Діти, яка зараз пора року? (Вихователь заносить ляльку-осінь). Вихователь. Хто до нас зайшов у гості? Давайте привіт...
Публікації
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
10 вражаючих фактів про природу Карпат (фото) Природа Карпат казково багата. Тут налічується близько 2 тисяч видів рослин, а з тварин — 74 види лише ссавців. Рідкісні і зникаючі види, унікальні природні явища та витвори природи, яких не побачиш ніде у світі … Скільки ще цікавого і неймовірного ховають в собі ці гори. Мабуть, ніхто й ніколи не збагне усіх законів і таємниць надзвичайного гуцульського краю. Карпати знову й знову не переставатимуть дивувати нас. 1. Насправді Карпати – не що інше, як східне відгалуження Альп. Проте геологія Карпат – значно складніша за геологію Альп. Їхня флора і фауна досить схожі. 2. Джерело природно газованої води Унікальне джерело природно газованої мінеральної води, яка майже не зустрічається в природі, знаходиться в карпатському селі Келечин. Ця вода може застосовуватися для питного лікування і ванн при захворюваннях органів травлення, серцево-судинної системи, а також недокрів’ї та гінекологічних проблемах. 3. “Висяче” болото ...
Конспект заняття «Вода в нашому житті».
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
Конспект заняття для дітей середньої групи Тема: «Вода в нашому житті». Мета: узагальнити знання дітей про воду та її властивості. Закріпити знання дітей про місцезнаходження води в природі, потребу у воді для всіх живих істот та для об’єктів неживої природи. Навчити розрізняти стан води (холодна, тепла, чиста, прозора, забруднена, без смаку). Розвивати вміння логічно мислити, міркувати, робити невеликі висновки, узагальнення. Виховувати бережливе ставлення до води, економно вживати її. Матеріал : демонстраційний: 2 склянки з чистою та підфарбованою водою, ложка; 2 чашки з теплою та холодною водою; роздатковий: склянка з чистою водою, чашка із водою, в якій розчинено сіль, цукор, лимон). Хід заняття: Вихователь. Сьогодні на занятті ми поговоримо, а про що ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку: Що таке тече і ллється, Часом між камінням в’ється, Як нема – все висихає, Звір і птах без неї помирає? ...
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом у другій молодшій групі Тема: У гості до лісовим мешканцям Завдання: Продовжувати знайомити дітей з дикими тваринами. Дізнаватися диких тварин по звуку. Познайомити дітей як кричить лисиця, білка. Познайомити з поняттям дикі тварини. Матеріали: Малюнки із зображенням диких тварин (ведмідь, вовк, лисиця, білка, їжак). Звуки поїзда, Звуки диких тварин: Ведмідь, вовк, їжак, лисиця, білка. Хід заняття: Вихователь: Хлопці, я до вас сьогодні приїхала на автобусі і хотіла, вас взяти з собою покататися, а автобус зламався. Вихователь: Що будемо робити? Діти: Ремонтувати Вихователь: Водій вже почав його ремонтувати. А на чому ще можна їздити? Діти: На машині. Вихователь: А щоб всіх хлопців з собою взяти? (Видається звук поїзда.) Діти: На поїзді. Вихователь: Ми з вами поїдемо кататися на поїзді. (Звучить звук майбутнього поїзда.) Вихователь: Чуєте? Займаємо місця, ми з вами вирушаємо в дорогу. Вихователь: ...
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
Конспект заняття по ОЗНАЙОМЛЕННЮ ІЗ ПРИРОДНІМ ДОВКІЛЛЯМ за темою «ВІД НАСІНИНКИ ДО РОСЛИНКИ» Автор розробки: Тендітникова Олена Володимирівна Мета: ознайомити дітей з ґрунтом як середовищем росту рослин ; закріпити ознаки та властивості ґрунту; формувати уявлення про землю як символ достатку, сили; розвивати пізнавальну активність, зв’язне мовлення; виховувати дбайливе ставлення до землі , любов до праці. Обладнання і матеріали : ілюстрації , ємкість з землею, вода . Хід заняття: Психогімнастика «м’якенька ковдра» Читання вірша Пентюк Ганна «Дивосвіт» Дивосвіт, дивосвіт… Хто придумав оцей світ? Землю красну отаку У земному вінку, Всі ці квіти і ліси, І пташині голоси? Ліс, і ріки, і поля – Це ж усе моя земля . (Заходить дівчина в костюмі «Земля») Земл...
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
Дитина у довкіллі Конспект заняття по ознайомленню з природою для дітей 4-го року життя Вихователь: Тендітникова О.В. ТЕМА: Клуб юних екологів МЕТА: - вчити дітей відстоювати свою точку зору в рішенні винахідницьких завдань (за допомогою методики ТРВЗ); - сприяти розвитку пізнавальної активності, розширюючи знання дітей про птахів; - удосконалювати вміння дітей граматично правильно будувати своє мовлення, відповідати на питання повними реченнями, слухати і розуміти інструкції до ігор - закріпити вміння дітей радіти спілкуванню з природним довкіллям, емоційно реагувати на спів пташок, впізнавати їх за голосом; - ...